Mules ehk müülid on kingad, mis lihtsalt peavad olema iga moedaami garderoobis, sõltumata vanusest, usust, kasvust ja elukutsest. Neis oled elegantne igal peoõhtul, õhtusöögil sõprade või koostööpartneritega ja romantilisel kohtingul.

Lebades sohval oma buduaaris, filosofeerides igaviku üle või joostes hüpeldes bussi, trammi või õnne järele. Müülides näed elegantne välja igal juhul.

Karismaatilised nagu sinagi

Räägitakse, et on asju, mis lisavad inimesele karismaatilisust. Just nimelt müülid ongi sellised kingad, mis võtavad omale vastutuse mitte üksnes sinu stiili, vaid ka karisma eest. Müülid kaunistavad iga naise jalakest, olgu see kas või suurusega 46, lisades sinu stiilile elegantsi.

Värvika ajalooga kingad

Niisiis, keda peaks tänama moemaailmas niivõrd kauni ja imepärase eseme loomise eest?

Kingade nimi – mulleus – tuleb sõnast "mõtleja" ja on oma tekke eest tänu võlgu Vana-Rooma aristokraatidele. Nagu suur osa kingaajaloost on ka need võrratud jalavarjud alguse saanud just kõrgklassi meeste garderoobist.

Naised mõistagi ei saanud jätta meestele sõigust kanda müülisid ning üsna kiiresti võtsid nad need oma garderoobidesse. Juba keskajal hakkasid müülisid kandma daamid, kaunistades neid tikandite ja pärlitega. Ent ajalugu ning koos sellega ka mood muutusid, peites müülid kaugele vanaemade riidekastidesse.

Müülid 1Loferid 2

Graatsiline taassünd

Lühikeseks ajaks vajusid müülid tagaplaanile ning jäid oma uut triumfi ootama, mis saabus tänu Marilyn Monroe’le. Just Marilyn ilmus nendes esimesena ajakirjade esikaantel. Ta pani müülisid jalga siidist hommikumantliga, kandis neid koos musta kokteilikleidiga. Olles peen ja samal ajal väljakutsuv, oskas ta kombineerida endas ekstravagantsust, seksuaalsust ja elegantsust. Nii ostsid miljonid moedaamid, kes püüdsid kõiges oma aja seksisümbolit järgida, kokku müülisid, üritades kas või milleski ühtida näitlejannaga.

Minimalistlike esemete hindajad eelistavad kontsata müülisid. Ekstsentrilise kuvandi armastajad rõõmustavad karusnaha ja huvitava dekooriga kingade üle. Ent kõige parem on muidugi hoida oma kapis selle suurepärase jalanõu mitut liiki. Et panna neid jalga vastavalt oma tujule. Kellena tunned end täna – pantri pilguga ekstravagantse daamina või on sul õrna kannikese meel. Võib-olla on sul hoopis vaja avaldada muljet oma koostööpartnerile, jäädes samal ajal elegantseks ja stiilseks – iga kuvandi aitavad luua õigesti valitud müülid.


Aga kuidas müülisid siis õigesti valida?

Muidugi võime me soovitada sul usaldada oma maitset ja moe- ning ilumeelt, ent siiski pakume paar nõuannet, mida võid julgelt ignoreerida, kehtestades omad reeglid.

Niisiis: kuna müülid pikendavad jalgu visuaalselt (järjekordne pluss meile, daamid), võid neid julgelt kombineerida lühendatud pükste ja midiseelikutega. Kontsadeta müülid sobivad suurepäraselt kokku siidist seelikute ja õrna riietusega. Kontsad kombineeruvad elegantselt teksade ja trikotaažiga.

Mängi värvidega ja kombineeri rõivaid. Ole alati särav ja eriline. Ent pea meeles, et olla särav – ei tähenda garderoobi kõikide värvitoonide kasutamist esimesel väljaminekul. Me räägime praegu sinu tunde ja sisemise „mina“ särast. Võid olla särav ka ranges pükskostüümis koos selleks õigesti valitud müülidega.

Ole erinev, ole ekstsentriline, ole eriline. Ole sa 17- või 95-aastane, ära häbene esitada väljakutset ümbritsevatele inimestele, oska avaldada neile muljet, pööra tähelepanu endale ning müülid aitavad sind selles kindlasti.

Müülid on erilistele inimestele loodud kingad! Ole eriline selle sõna kogu suurepärases tähenduses!