Kas ka sind õpetati juba varases nooruses otsima kingatalla alt naturaalse naha märki ja teed tänaseni ostuvalikuid selle järgi? Ajad on muutunud! Tänapäeva kunstnahal on eeliseid vaat et rohkemgi kui naturaalsel nahal.

Kunstnahast jalatseid ostavad enamasti julged. Teised usuvad siiralt, et kunstnahk paneb jala higistama, hõõrub varbad ja kannad lõhki, kingad kuluvad kiiremini katki ja näevad juba paari kandmise järel ebakvaliteetsed välja. Sellepärast, isegi kui olid silmanud kaua otsitud tegumoega nägusaid jalanõusid, määrab nende edasise saatuse etiketilt leitud viide materjalile. Välimuse põhjal on materjale tänapäeval eristada keeruline, sest ühega nõustume ilmselt kõik: kunst või naturaalne, ühtmoodi head näevad välja mõlemad!

Progress jalatsivalmistamise tööstuses on astunud suure sammu kaugele edasi ja varasemad kunstmaterjalid on muutunud palju naturaalsemaks. Kaasaegne kunstmaterjal pole mitte vaheaeg tööstuses, ega ka mitte vaese inimese materjal. See on täisväärtuslik materjal, millest õmmeldakse riideid, aksessuaare, kotte ja jalatseid – sealhulgas ka tuntud brändide tooted ei ole enam ainult nahast, vaid ka kunstnahast.

Kunstnaha tootmine

Kunstnahka saadakse peamiselt polüuretaanist kile pealekandmisel põhimaterjalile, mis koosneb kvaliteetsest puuvillakangast. Tänu sellele saavutab materjal nimega dermantiin soovitud elastsuse, olles ka ökoloogiliselt puhas ja ohutu. Dermantiini tootmise tehnoloogia tähtis etapp on kunstlike mikroskoopiliste pooride loomine. Selle tulemusena toimub õhu tsirkuleerimine kunstmaterjalist jalatsis samamoodi nagu naturaalsest nahast jalatsis.

Paljud tootjad eelistavad töötada dermantiiniga just tema lihtsa töödeldavuse tõttu, see on ideaalselt sirge ja puuduvad kõik naturaalsele nahale iseloomulikud vead, samuti kujuneb üheks tähtsaks teguriks kunstmaterjalist jalatsi hind. Leidub palju mudeleid, mis on valmistatud sünteetilisest materjalist, kuid mille omadused pole halvemad naturaalsest nahast valmistatud jalatsitest.

Kunstnaha eelised

Vastupidav

Kunstnahk on palju vastupidavam ja tugevam naturaalsest nahast tänu spetsiaalsele kaasaegsele tehnoloogiale. Kunstmaterjali tehakse supertugevatest keemilistest kiududest, mis teevad jalatsi kulumiskindlaks ja vastupidavaks ka halastamatutele päikesekiirtele.

Õhku läbilaskev

20 aastat tagasi polnud selliseid materjale nagu praegu ning kunstmaterjalist jalatsites võisid jalad higistada, eritada ebameeldivat lõhna ja saada isegi jalaseene. Kaasaegne kunstnahk on aga naturaalse naha sünteetiline analoog, mis omab head õhu läbilaskvust ja hügieenilisust.

Mugav

Kõik need innovaatilised tehnoloogiad teevad kunstnaha sama elastseks ja pehmeks nagu seda on naturaalne nahk.

Allergiavaba

Kunstnaha materjal dermantiin ei kutsu esile allergilisi reaktsioone. Mõistlik hind. Kvaliteetsest kunstmaterjalist valmistatud jalats on mitu korda odavam, kui analoogsed naturaalsest nahast mudelid.

Loomasõbralik

Tänapäeva trendid liiguvad vastutustundlikkuse ja empaatilisuse suunas teiste elusolendite suhtes ja kunstnahk on kahtlemata kõige loomasõbralikum valik.

Kunstnaha hooldamine

Kunstnahk nagu ka naturaalne nahk ja muud materjalid vajab tähelepanelikku hooldust vältimaks mõrade teket ja muutumist haavatavaks temperatuuride kõikumisele ja püsimaks terve ja ilus.

Kokkuvõttes võib öelda, et kunstnahal on plusse igal juhul rohkem kui miinuseid. Kui hooldada kunstnahast jalatseid hästi, teenivad need oma omanikku kaua.