Miks jalanõud rikutud saavad?

Nõuetekohase hooldamiseta hakkavad kõik jalatsid kaotama oma meeldivaid väliseid omadusi, rääkimata juba talvejalatsitest, mis samuti kaotavad oma esmased funktsioonid: kaitse külma ja niiskuse eest.

Teadmised saabaste erinevate materjalide iseärasuste kohta aitavad kaitsta jalanõusid ja teie tervist. NS KINGa 18/19 sügistalvine kollektsioon esitleb suurt valikut mudeleid igale maitsele ja igaks puhuks. Samuti hoolitseme me selle eest, et teie jalatsid oleksid kaitstud firma Collonil kõige kvaliteetsemate vahenditega, seega jagame me teile nende kohta infot.

Sile nahk

Pori ja tolm on siledast nahast toodete peamised vaenlased. Need muudavad materjali karedaks ja kergesti niiskuvaks. Seetõttu peaks sellist faktuuri hooldama regulaarselt kahes etapis: puhastamine ja kaitsmine. Nahka peaks puhastama spetsiaalse vahuga Collonil Clean&Care või salvrätikuga. Taldade pesemisel vaadake, et nahale vett ei satuks.

Kui jalanõud on kuivanud, on vaja neile peale kanda kaitsev kreem Collonil Waterstop Colours või pihusti ning poleerida pehme lapi või svammiga. Sellist jalatsite hoolitsust peaks läbi viima minimaalselt 2 korda nädalas, kui te neid tihti kannate.

Lakknahk

Lakknahka tuleb kaitsta niiskuse, kemikaalide ja soojusallikate eest, et vältida pragusid. Lisaks ei tohi lakeeritud tooteid kanda temperatuuril alla -10°C. Kuna lakk on väga kapriisne, tuleb jalatseid kohe pärast kandmist pehme kuiva lapiga puhastada, seejärel töödelda lakeeritud toodetele mõeldud vahuga Lack Mousse ja poleerida puhta salvrätikuga.

Seemis-, nubuk- ja veluurnahk

Veelgi kapriissemate materjalide kolmiku moodustavad seemis, nubuk ja veluur. Pärast nendest materjalist toodete ostmist tuleb neid kohe, juba enne esmast kasutamist töödelda immutusvahendiga Nubuk+Velours ja jätta kuiva ruumi vahendi täieliku imendumiseni. Kui teil pole sellise materjali hooldamiseks spetsiaalset hoolduspintslit, soetage see juba uue jalatsipaari ostu ajal. See on odav ja aitab kõrvaldada mitmeid probleeme: eemaldab kergesti inetud plekid, hoolitseb õrnalt naha eest, aitab hooldusvahendit lihtsamalt ja kiiremini laiali hõõruda.

Nahast sportlikud jalanõud

Sportlikus stiilis igapäevajalatsid on tavaliselt valmistatud karedast nahast. Nende eest hoolitsemine ei nõua selliseid pingutusi nagu seemisnaha puhul, kuid ka nende puhastamine ja kaitsmine peaks toimuma korrapäraselt. Peamine hoolduse eesmärk on kaitsta materjali ülekuivamise ja hapraks muutumise eest, selleks aitab väga hästi vahend Collonil Rustical Classic.

Kui jalanõudel valge tald kiiresti määrdub, saab valget värvi taastada, kasutades hambapastat või küünelakieemaldit, mis ei sisalda õlisid. Kuid seda protseduuri ei tasu korrata sagedamini kui üks kord kahe nädala jooksul, vastasel korral võib kumm tuhmuda.

Sünteetilistest materjalidest jalatsid

Sünteetika on suurepärane võimalus valida moodsaid mõistliku hinnaga nahka imiteerivaid mudeleid. Selliseid jalanõusid tuleks igal nädalal puhastada spetsiaalse vahuga Collonil Syncare, mis aitab säilitada värvi sügavust ja jalatsite elastsust.

Universaalne hooldamine

Muidugi võiks ideaalis olla iga faktuuri ja hooaja jaoks eraldi vajalikud spetsiaalsed vahendid. Aga mida teha, kui nende hoidmiseks pole piisavalt ruumi ja pole ka aega süveneda nende erinevustesse. Siis tulevad appi iga liiki materjalidele ja iga ilmaga sobivad universaalvahendid. Nende peamised funktsioonid on kaitsmine niiskuse ja ülekuivamise eest, immutamine ning värvi säilitamine. Sellised vahendid on suurepärane lahendus profülaktiliseks hoolduseks, näiteks Collonil Vario Spray Classic.

Üldised reeglid iga liiki jalatsite jaoks

Et säilitada talvejalatsid heas seisukorras, et mitte külmetuda ja terve olla, järgige neid lihtsaid, kuid täpseid reegleid:

  •   1. Väljast tuppa tulles puhastega jalanõud mustusest.
  •   2. Kasutage õhtuti kreeme ja immutusvahendeid, öö jooksul need toidavad nahka ja hommikul on vaja jalatsid vaid läikima hõõruda.
  •   3. Ärge kuivatage jalatseid radiaatori lähedal. Kuivatamiseks hoidke neid soojas ja kuivas kohas. Liigniiskusest saab lahti spetsiaalsete vahenditega või lihtsalt pistke jalatsitesse kortsutatud ajalehepaber.
  •   4. Kui jalanõud on väga märjad, kuivatage need ära, puhastage ja töödelge pärast kuivamist kaitsevahendiga.
  •   5. Püüdke anda jalatsitele „puhkust“. Ei tasu kanda pikka aega iga päev üht ja sama paari. See rikub neid ja muudab kandmise ebahügieeniliseks.
  •   6. Väliste materjalide kõrval on vaja hoolitseda ka voodri eest. Kasutage jalatsite deodoranti isegi külmal aastaajal. See tapab baktereid ja kaitseb jalanõude sisematerjale.
  •   7. Lugege kindlasti juhiseid enne hooldus- või kaitsevahendi esmakordset kasutamist! Reegel on, et kui ignoreerida mõnd pisiasja või neid mitte teada, on kasutamise tulemused vähem efektiivsed või kahjustab see teie jalatseid.

Ja mis kõige tähtsam – kandke mugavaid jalanõusid, mis teile rõõmu toovad, ning hoolitsege nende eest. Siis ei suuda pakane ega poriloigud teie tuju rikkuda! Miski ei suuda! Olge terved!