Öeldakse, et king ütleb mehe kohta palju. Vale kingavalik võib iga läbimõeldud ja stiilse riietuse ära rikkuda. Tähtis on, et jalanõud ja rõivad moodustaksid ühtse ja tervikliku lahenduse.

Õige king võimendab stiilipuhtust kuid sobiva jalanõu valimine võib osutuda raskemaks, kui alguses arvatakse. Sellepärast jagame teile kasulikke näpunäiteid ja nippe, mis aitaksid teil leida just selle õige jalatsi, millega enesekindlalt ringi käia.

Klassikaline ja pidulik

On olemas kahte tüüpi kingi, mida kantakse klassikalise ülikonnaga. Need on derbid ja oxfordid. Neid sobib kanda pidulikel sündmustel ja vastuvõttudel, kus ülikonna või fraki kandmine on kohustulik.

Oxfordid

Oxfordid 1Oxfordid 2

Oxfordid on kõige rangemad ja pidulikumad jalatsid. Need erinevad teistest selle poolest, et küljed on õmmeldud ninaosa alla ning paeltega on kingad nii kinni nööritud, et keel ei paista välja. Oxforde kantakse fraki ja klassikalise ülikonnaga. Fraki juurde sobivad rohkem lakkkingad, smokinguga tavalised musta värvi oxfordid. NB! Pea meeles, et musta ülikonna juurde käivad ka mustad kingad.

Derbid

Derbied 1Derbied 2

Derbide küljed on õmmeldud ninaosa peale. King ise on laiema lõikega ning paelad on nööritud nii, et keel jääb paistma. Musti derbisid võib kanda ülikonnaga, aga pruune ja kahevärvilisi tasub proovida ka vabamas stiilis pükstega, näiteks teksadega. Kindlasti võiksid ka teksad olla kitsama lõikega ning stiilse minimalistliku disainiga.

Kingad, mida kanda vabama riietusega

Kingad, mis ülikonda ei nõua, on brogid, top-siderid, desert-poolsaapad ja loferid. Isegi, kui sa oled suurt osa nendest ka kandnud, siis võib olla, et sa pole veel selle peale mõelnud, mis riietusega üks või teine kingatüüp võiks sobida. Järgnevalt toomegi välja mõned soovitused, et sul oleks poes lihtsam oma valikut teha.

Brogid

Brogid 1Brogid 2

Brogid võivad olla nii derbid kui ka oxfordid, oleneb kuidas on paelad nööritud. Brogide tunnuseks on suurem hulk mustreid ja õmblusi. See jalanõu sobib vähem pidulikuma sündmuse jaoks. Kõige parem on brogisid kanda tviidülikonna või teksadega.

Top-siderid

Topsiderid 1Top-siderid 2

Top-siderid on tegelikult kummitallaga purjekingad. Nende tald on algselt disainitud takistama libisemist jahi tekil. Neid kantakse ilma sokita, mistõttu sobivad ideaalselt sortside, teksade ja cargo-pükstega.

Loferid

Loferid 1Loferid 2

Loferid on nii naistele kui ka meestele. Tavaliselt on loferid valmistatud nahast. Kuna nendel kingadel puuduvad kinnitused, siis on neid väga lihtne ja mugav kohe jalga lükata. Lofereid kantakse üleskeeratud pükste ja triiksärgiga.

Suvised jalanõud

Suvised kingad ja jalanõud on tavaliselt õhemad ning nende kandmine on mugav ning kerge. Selle kategooria alla kuuluvad näiteks slipperid, mokassiinid ja espadrillid. Suviseid jalanõusid võib täitsa ilma häbita kanda palja jala otsas. Teatud suviste jalanõude puhul on see lausa kohustuslik, et mitte nende kandmise etiketi vastu eksida. Näiteks sokki ja sandaali ei tohiks koos kanda.

Mokassinid

Mokassiinid sobivad mitteametlikele suveüritustele ning ka neid kantakse palja jalaga, kuid kindlasti pole tegu spordijalatsiga. Need sobivad igapäevase suvise riietuse juurde nagu polosärk, teksad ja heledad sortsid ja püksid.

» Vaata meeste mokassiine

Espadrillid

Espadrillid 1Espadrillid 2

Slipperite ja mokassiinidega ühte kampa kuuluvad ka espadrillid, mida kannavad nii naised kui ka mehed. Nende eripäraks on punutud äärega tald. Espadrillid on ideaalsed suvejalanõud. Neid sobib kanda näiteks erinevatel pidudel ja koosviibimistel, mis toimuvad suvilas või mere ääres.

Stiilsed ja sportlikud

Sportlikumad jalanõud on ketsid, tennised ja klassikalised plätud.

Ketsid

Ketsid pole ammu enam lihtsalt spordijalats, vaid ka igapäevaselt kantav jalanõu. Neid on hea kokku sobitada erinevate sortside või teksadega. Väga moekas ja julge on praegu kanda erksavärvilisi ketse ka ülikonnaga. Just väga paljud tuntud inimesed on hakanud kandma ketse ülikonnaga. Kui julgust on, siis miks mitte.

» Vaata meeste kõrgeid ketse

Tennised

Tennised nagu nimigi ütleb on tulnud meile tenniseväljakutelt. Kuid tänapäeval saab neid väga edukalt kanda heledate pükste, teksade ja polosärgiga. Tenniste plussiks on, et need on õhku läbilaskvad ning tänu sellele saavad jalad rohkem hingata.

» Vaata meeste tenniseid

Plätud

Kõige mitte-pidulikum ja suvisem jalanõu on plätu. Kummitallaga plätud võib jalga tõmmata, jalutades rannas või basseini ääres. Ideaalsed kaaslased, kui kanda lühikesi pükse või ujumisriideid.

» Vaata meeste tänavaplätusid

» Vaata meeste rannaplätusid

Nagu näed võib härrade jalatsimood olla päris kirju. Alates plätudest kuni pidulike mustade kingadeni välja. Tähtis on valida riietusele ja sündmusele vastavad jalanõud ning siis ei tundu valimine ka enam nii keerulise ülesandena.