Jalanõusid valides pöörame esmalt tähelepanu nende väljanägemisele ja disainielementidele. Enne uue paari soetamist tuleks aga veenduda, et jalanõud ei valmistaks meile tulevikus rõõmu asemel hoopis meelehärmi.


1. Veenduge, et kinga päkk ja kand säilitavad oma välimuse

Kvaliteetsed jalanõud ei kaota oma välimust ka aja möödudes. Selleks, et veenduda valitud jalanõude kvaliteedis, pange jalanõud jalga ja seiske esialgu päkkadel ja seejärel kandadel. Kui jalanõude välisküljele ei teki mingeid kortse ega volte, säilitavad jalanõud ka tulevikus esteetilise välimuse.

2. Suurust valides juhinduge oma jala suurusest

Teadagi pole olemas ühtegi standardse jalaga inimest. Vahel erineb vasaku jala suurus paremast lausa märgatavalt. Just sel põhjusel ei tohiks ostu sooritada ilma mõlemaid jalanõusid proovimata.

3. Pöörake tähelepanu talla elastsusele

Kõige olulisem jalanõude juures on nende tallad. Tallad annavad hea ülevaate jalanõude kvaliteedi ja mugavuse kohta. Väga oluline taldade juures on nende elastsus. Selle kontrollimiseks võtke jalanõu kätte ja püüdke varbaosa ülespoole painutada. Tald peaks järele andma ja painduma.

4. Sisetald peab olema pehme

Uute jalanõude puhul tasub enne ostu veenduda, et nende sisetallad on pehmed, ei ilmneks defekte ja karedaid siseõmblusi. Kui need kolm tingimust ei ole täidetud, siis tõenäoliselt kingivad uued jalanõud teile kandmisrõõmu asemel hoopis villis jalad.

5. Kolme meetri reegel

Jalanõusid poes proovides on raske kohe aru saada, kas need on ka mugavad. Selleks, et mugavust testida, tuleks neis läbida vähemalt kolm meetrit. Selle lihtsa katsega väldite asjaolu, et uued jalanõud osutuvad hiljem ebamugavateks.

6. Õhtu on parim aeg jalanõude ostuks

Õhtuks on igaühe jalad pikast käimisest veidi paistes ning jala suurus võib erineda hommikuga võrreldes lausa poole suurusnumbri võrra. Selleks, et valitud jalanõud oleksid jalas mugavad terve päeva vältel, tuleks neid jalga proovida just õhtul.